Komajota prvý raz otestovala „Bludisko“

Pridané: 29.10.2008 | Autor: PeterTarasovic | Pridal: chris

Zrejme prvý riadny koncert zostavený hlavne z nového repertoáru odohrala skupina Komajota v sobotu 25.októbra v prešovskom klube Bizzare. Práve tu, vo svojom domovskom meste,  sa totiž rozhodla pokrstiť nový album „Bludisko“. Prešov je síce od bratislavského šoubiznisového diania zemepisne dosť vzdialený, no Komajota práve tu zbierala svojich prvých fanúšikov, žijú a fungujú tu jej spolupracovníci, priatelia, partnerky a kamaráti.

 

foto: UniversalMusicfoto: UniversalMusic

Na krste chýbal len producent Komajoty Vlado „Randy“ Gnepa, dôvody však boli čisto pracovné. V Prahe nahrával s Katkou Knechtovou piesne na jej novú platňu. Na koncerte však nechýbala Maťova manželka Veronika, rodená Koščová. Koncert si užívala naozaj naplno.

Naopak, jej manžel, spevák Martin Husovský počas vystúpenia neskrýval trému. Vraj sa cítil tak, ako keby ešte nikdy v živote neodohral žiaden koncert. Bolo to však hlavne preto, že nové skladby  Komajota doteraz nehrala naživo.  „Nevedeli sme ako na ne budú  ľudia reagovať. Hralo sa mi dosť ťažko,“ povedal po koncerte Maťo, očividne dosť unavený.
Ku cti skupine však slúži, že od vydania prvého albumu „Časopriestor“ stihla odohrať už viac ako 160 koncertov na Slovensku aj v Čechách.

foto: UniversalMusic

Krstným otcom novej platne sa stal moderátor Fun Rádia Milan Zimnýkoval alias Junior. Dôvod, prečo si Komajota vybrala práve jeho, je veľmi jednoduchý. Junior totiž ako prvý človek z médií ochotne pustil pieseň od skupiny Komajota do éteru jedného z najväčších slovenských rádií. „Je naším naozajstným fanúšikom, čo nás veľmi teší. Myslím, že práve Junior bol prvým človekom, ktorý mal rád naše piesne z debutového albumu. Je  pre nás veľká česť, že sa práve on stal krstným otcom nového cédečka,“ nešetrí slovami chvály Maťo Husovský.
Junior sa ujal  úlohy „krstiteľa“  naozaj veľmi rád.Komajota má s Juniorom veľmi dobrý, kamarátsky vzťah. Vraj majú podobné názory na hudbu a na svet vôbec. „Každé naše stretnutie je veľmi produktívne. Stretávali sme sa na koncertoch, párkrát sme sa stretli aj v rádiu. Najzaujímavejšie veci o Komajote som sa dozvedel práve vtedy, keď  v štúdiu nesvietila červená, “ opisuje svoj vzťah ku skupine Junior.

Komajotu a Juniora spája aj mesto Prešov. Junior v ňom totiž osem rokov študoval a popri tom pracoval v už neexistujúcom Rádiu Flash. „Keď som bol v Prešove pár týždňov potom, ako vyšiel klip k piesni Ukradnutý, videl som  pani zmrzlinárku, ktorá vo videu účinkuje, a mnoho ďalších scenérií z klipu. Pre Prešovčanov je to veľmi veľká emócia. Aj pre mňa,  aj ja som totiž Prešov-pozitív“. Prešov má vraj úplne inú atmosféru, ako ostatné mestá. „Podľa mňa je to taký slovenský Seattle,“ dodáva Junior.

foto: UniversalMusic

Skupinu Komajota čaká ešte jeden „oficiálny“ krst nového albumu v Bratislave. Stane sa tak počas novembrového spoločného turné s Gladiatorom.

 

...Komajota i ich "Bludisko" aj v Rádiu 100% CZ/SK Too ...

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre