Miro Jaroš spolupracuje s Východniarmi

Pridané: 30.11.2007 | Autor: EvaBacigalova | Pridal: chris

Len pár ľudí z prvej várky Superstar sa prepracovalo k druhému albumu.
foto: Sony BMGfoto: Sony BMG

Má ho Zdenka Predná, Tomáš Bezdeda, či Katka Koščová, schyľuje sa aj k novej platni Martiny Schindlerovej. Celkom nečakane sa však ukazuje ako mimoriadne životaschopný aj Miro Jaroš.

Po rozpačitých reakciách na jeho experimentátorský album Exoterika, ktorý nahrával dokonca aj v Izraeli, sa Miro ako spevák stiahol z médií. Začal pracovať ako redaktor v televízii Markíza, no priebežne stále zbieral nové hudobné nápady.

„Mal som pocit, že nemám čo povedať, no to neznamená, že som zostal nečinný. Práve naopak, začal som tvoriť s producentom Randym. To je chlapík, ktorý stojí za úspechom Pehy, či Komajoty, bol veľmi zaneprázdnený, no oplatilo sa mi na neho čakať," vysvetľuje Miro. „Nahral som s ním niekoľko pesničiek, už ich bude šesť či sedem. Jednou z nich bola aj Tlaková níž, ktorá sa akoby zázrakom dostala do rádií. Mám z toho veľkú radosť."

Niet sa ani čo čudovať, že je prekvapený aj samotný Jaroš. Veľmi dobre si totiž uvedomoval svoj nie práve ideálny mediálny obraz. Ponúkol však pesničku, ktorú začalo bez mindrákov ako prvé hrať Fun Radio, dnes ju rotujú aj tri ďalšie rozhlasové stanice.

Nečakaný úspech skladby Tlaková níž Jaroša primerane naštartoval. Už v januári opäť odchádza na Východ do štúdia Perina, aby skompletizoval celý album. Okrem producenta Randyho mu už pomohol napríklad Martin Husovský zo skupiny Komajota - práve on nahral klavír do pesničky Tlaková níž. V ďalších skladbách sa pravdepodobne objaví aj Mirova kamarátka Katka Koščová. „Nahrávam v Prešove a ona aj s jej rodinou boli takí zlatí, že mi ponúkli, že môžem u nich prespávať." Katku vie však využiť aj v štúdiu. „Ak vieme, že do nejakej pesničky by sa hodil ženský vokál, zavolám ju, aby nám ho naspievala. Aby sme mali predstavu ako to znie. Jednu skladbu však naspievala tak, že sme si povedali, že ju tam aj necháme."

Nuž a do tretice Miro využíva Katku aj na pískanie!!! J)) Do ďalšej novej skladby si totiž vymyslel práve pískanie a on sám vraj pískať naskutku nedokáže.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre