Škoda, že nevystúpil aj Kontrafakt.

Pridané: 04.12.2007 | Autor: OtoNovak | Pridal: chris

Aspoň by to nebola instantná nuda. Lebo odovzdávanie tohtoročných Slávikov nebolo nič iné len nuda ...

foto: Forzafoto: Forza

Satisfaction na úvod. Satisfaction ako predel. Satisfaction ako hymnus odovzdávania slovenských cien. Aj na ostatnom Aurelovi ma už prekvapilo, že hudobné predely boli vyrobené zo zahraničných skladieb. Možno barter. Možno na najbližšom udeľovaní Grammy bude kráčať na pódiu Robbie Williams doprevádzaný džinglom z Malej nočnej búrky. My zatiaľ budeme používať Satisfaction. Veď Rolling Stones pravdepodobne nemajú žiadnu expiračnú dobu. Aspoň mládež počuje občas aj nejakú klasiku. V tomto prípade ešte dupľa v podaní Tublatanky. „Ja sa vrátim," spieval Maťo Ďurinda. Prečo a kedy, to nevysvetlil. Možno to bol prísľub všetkým divákom, že Slávik bude aj v roku 2008..i..2009.... Hmm. Ohňostroj na gitare. Vtipné. Kiss to robia už 30 rokov. Pravda, v Bratislave ešte nevystupovali.

Lite motív zo šesťdesiatych rokov, prenos ako zo sedemdesiatych (aspoňže farebne), dramaturgia ako z osemdesiatych... Prvé číslo ako z japonského teens porna. Nechutné. Dievčatá tie gitary držali ako varešky. Čo samozrejme nie je ani tak ich vina, lebo ktosi tam pozeral na monitory... (?) Nebolo to ani sexi, ani vtipné. Nebolo to žiadne. Bolo to, aby to tam bolo. Skákajúci Pyco „Samuraj"(?), ako mostík medzi japonským pornom a odovzdávaním cien Slávik 2007. Asi 10 sekúnd som veril, že je to on.... Málo. Pyco občas pôsobil príliš sám. Nemal mu kto prihrať. Adela sedela tentoraz v publiku po boku Tomáša Bezdedu.

Výsledky..?

Nominácia kapely Arzén bola prekvapivá, ale aj to môže priniesť nekontrolované verejné hlasovanie. (Kontrolované prináša len komunistov do vlády...) Teda nie je veľmi čo hovoriť ani k výsledkom. Hlas ľudu. Po vyhlásení troch najobľúbenejších kapiel slovenského národa vystúpila na pódiu Jana Kirschner, na ktorú tento národ už aj zabudol, lebo nebola tento rok ani nominovaná. Vystúpila so svojou obnovenou kapelou (prekvapivo bez Petra Biča, ktorý pravdepodobne skúša na miniturné IMT Smile / Robo Grigorov) a dvomi vokalistkami s piesňou Finally z jej prvého svetového albumu. Excelentné, no nepochopené.

 

Po reklamnom brejku na pódiu zažiaril Rado „Vrabec" Orth s Funkiez, čo je vlastne modifikovaná reinkarnácia Made To Mate. Ešte tanečníci a trochu bizarné kostýmy a bola z toho celkom slušná disko-recesia. Tu sa to aj mohlo skončiť. Dve najlepšie vystúpenia sme videli. Zvyšok programu som stále len čakal, čo sa stane a odzíval. Vlastne nie celkom. Kým však zaznela grandiózna premiéra piesne k filmu Bathoryčka v podaní stále lepšej Katky Knechtovej, v nemom úžase som sledoval preberanie ceny pre Skokana roka v sprievode jeho viac než desať rokov starej piesne, a s radosťou aj fakt, že konečne je tu zaslúžená cena pre Objav roka. Kapela Komajota, ktorá však z neznámych príčin nevystúpila, aj keď na odovzdávaní cien bola kompletná. No, ešte neboli také tantiémy, aby mohli cestovať po Brazílii. Zato z neznámych dôvodov odznelo „hudobné prekvapenie, ktoré vyrazí dych nielen Paľovi Haberovi". Mne naozaj vyrazilo. Vtipné ako kožuch na pláži. Keby to urobil Goran Bregovič, vtedy to mohlo byť prekvapenie, čo by nás posadilo, teraz to bol pokus dychovky zahrať „Je to vo hviezdach...". Mám pocit, že tú pieseň nikdy nepočuli, a mali len nejaký nie celkom dokonalý notový záznam, podľa ktorého to zahrali. Bez rozmýšľania. Na prvý raz. Dúfam, že aj naposledy.

Rádio je len jedno..?

Toto ma na chvíľu naozaj prebralo. „Rádioslávik" je už len podľa jediného, toho najsprávnejšieho. Demagogického Rádia Expres, ktoré hrá iba tie hity, čo vyhovujú... Ale je najpočúvanejšie, a tak sa demagógia o hitoch stáva národnou pravdou. (Veď v 30-tych rokoch väčšina Nemcov, tiež vstúpila do NSDAP) Presun tejto kategórie úplne pod kontrolu iba tohto Jediného Rádia ju povyšuje na možnosť zakotviť ju do ústavy.

Potom sa už naozaj nič nestalo..?

Opak hiphopujúci s Mishou si akurát urobil promo na nový album. Paľo Habera v dokrútke keď sa ho pýtali na súvis sexu a hudby bol naozaj vtipný. Miro Žbirka zaspieval Biely/Čierny kvet s Gladiatorom.

Aha. Na koniec bolo zase Satisfaction. Snažil som sa, ale nedosiahol som úplné uspokojenie. Asi som pozeral nesprávny program. Škoda...

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre

user avatar
chris | 18.01.2008 10:35:52 Reagovať
No som počul novy album. To je teda sragora. Bohuzial, len z nadavok sa fakt neba postavit zmysluplny text. Jeto same PI, Ko, vsetci ste... toto a tamto a my sme najlepsi. No boli najlepsi to je fakt, Prvy album RESPECT!!! Rytmusova solovka BIG RESPECT!!! Nova doska..... shit! Vykradas sami seba... skoncili napady??? Alebo... ???
user avatar
chris | 20.12.2007 06:48:58 Reagovať
... to je pravda...
user avatar
Nikto | 18.12.2007 10:16:51 Reagovať
Okrem autora tohoto clanku, boli vsetci ostatni spokojni. On asi nebol na AfterForzaParty.