text

Zradca Cheadle

Pridané: 31.12.2008 | Autor: IvanKucera | Pridal: marcel13

26. 2. 2009 sa do slovenských kín dostane kladne hodnotený americký teroristický triler s výborným hereckým obsadením a háklivým scenárom pomenovaný Zradca (Traitor/2008).
Traitor posterTraitor poster

Oným ústredným zradcom bude Don Cheadle ako muž, ktorý v detstve počas teroristického útoku stratil otca a do dospelých rokov ho to pochopiteľne ovplyvnilo natoľko, že teraz po ňom štartuje agent FBI (Pearce), neschopný rozlíšiť, či sa jedná o ťažkého zločinca alebo nebodaj o predĺženú ruku spravodlivosti, infiltrujúcu sa do nebezpečného teroristického prostredia za účelom vykonania zákonov. Zaujímavá zápletka pochádza z hlavy, držte sa!, Stevea Martina, známeho v drvivej väčšine z čisto komediálnych postáv a postavičiek (Muž s dvoma mozgami, Trhák pána Bowfingera), z poslednej doby navyše nie práve najkvalitnejších (Ružový panter, Dvanásť do tucta).

Martinov námet následne do podoby scenára rozpracoval Jeffrey Nachmanoff, ktorý sa následne posadil aj na režisérsku stoličku. Titulnej úlohe podľa očakávaní dominuje čoraz známejší černošský herec Don Cheadle. Divákom je hriešne známy najmä ako „len" komický expert na výbušniny z trilógie Dannyho jedenástka, ale nezabúdajme, že bol tiež nominovaný na Oscara za Hotel Rwanda (nevraviac o jeho ďalších „serióznejších" rolách - Svet podľa Lelanda, Crash alebo Traffic Stevena Soderberga napríklad). V podporných rolách potom uvidíme frajerov Guya Pearceho (Memento, Časostroj, Proposition), Neala McDonougha (88 minút, nový Stopár) a Jeffa Danielsa, ktorý komédie typu Blbý a blbší čoraz zaujímavejšie strieda s komplikovanými „vážnymi" rolami (Toxín, Hodiny, Dobrú noc a veľa šťastia).

Traitor fotoTraitor fotoTraitor foto

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre