text

7 životov Willa Smitha

Pridané: 05.01.2009 | Autor: IvanKucera | Pridal: marcel13

Willovi Smithovi (Deň nezávislosti, Verejný nepriateľ, Wild Wild West) môžeme tradične ticho závidieť, alebo ho uznávať: je dobrý v každom žánri (Ali) a takmer každý film, v ktorom hrá, sa stane automaticky komerčným hitom (Muži v čiernom 1-2). Ak tvrdí, že mu patrí Hollywood, nie sú to namyslené slová arogantného hlupáka, ale logické, pravdivé a suché skonštatovanie momentálnej pravdy.
Will Smith, Rosario DawsonWill Smith, Rosario Dawson

Ešte donedávna sa jeho meno spájalo s novým filmom Stevena Spielberga, politickým trilerom The Trial of the Chicago 7, ten však po Spielbergovi prebral Paul Greengrass a po ňom Ben Stiller (!) a ťažko povedať, či Smith v takomto chaose zostane projektu verný alebo od neho odstúpi. Tiež sa o Willovi hovorí v súvislosti s prequel k hitu Som legenda. To sú však zatiaľ skôr nepotvrdené sny fanúšikov, ako fakty. Faktom však je, že už v marci 2009 uvidíte Willa v jeho novom filme, Sedem životov (Seven Pounds).

Po jeho boku sa mihne atraktívna černošská herečka Rosario Dawsonová (Muži v čiernom 2, 25. hodina), Barry Pepper (Údolie tieňov, 25. hodina), raz taký a raz onaký Woody Harrelson (Takí normálni zabijaci, Táto krajina nie je pre starých) a dokonca mexická herečka Elpidia Carrilloová, ktorú si fanúšikovia nostalgie dozaista pamätajú ako domorodkyňu Annu v Predátorovi. Dej troška pripomína drámu Pošli to ďalej s Haleym Joelom Osmentom: aj v Seven Pounds titulný hrdina (Smith) začne prevádzať dobré skutky bez nároku na honorár. Znie to pateticky, ale režisér snímky, Smithov taliansky kamarát Gabriele Muccino, už v ich predchádzajúcom spoločnom projekte, tragikomédii Šťastie na dosah, dokázal, že i smutné veci sa dajú rozprávať s úsmevom. Ak sa chce.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Sedm životů - recenze

Komentáre