Robo Grigorov je kráľ...

Pridané: 10.12.2007 | Autor: OtoNovak | Pridal: chris

...na pódiu s neuveriteľnou charizmou...

foto: Home Productionfoto: Home Production

Neviem. Či pred rokmi, keď v relácii RG Tip prezentoval mladú nádejnú kapelu z Prešova, Robo Grigorov pomyslel, že raz bude hosťom práve tejto kapely. Že s nimi bude stát na veľkom pódiu pred plnými halami a odohrajú sériu veľmi úspešných koncertov.

Večer v Košickej hale Cassosport boli v úlohe zahrievača Raindown. Okrem toho, že sú z Prešova, majú s IMT Smile aj spoločného basgitaristu. Túto kapelu registrujem asi pol roka, dokonca som sa dostal aj k ich prvým neoficiálnym nahrávkam, ktoré ma dosť silno oslovili. Výborná kapela, ktorú radím k nádejám našej scény. Neúlisný nápaditý rock, príjemná zmes slovanskej melodiky a britského zvuku. Predpovedám im veľkú budúcnosť.

IMT Smile roky patria medzi moje obľúbené kapely. To sa priznávam. Aj keď obdobie "besame mucho" som nemal veľmi rád, ale v ich prípade som to vedel odtrpieť. V ten večer aj zdanie, že sa Ivan nejako šetrí. Dokonca i to, že nemusím veľa pomalých skladieb. Aj keď Vrany som na koncerte ešte nepočul...a IMT... vedia urobiť baladu bez množstva medu vylievajúceho sa z reprákov. Pekný, štandardne dobrý, na tunajšie pomery nadpriemerný výkon.

Všetci sme boli zvedaví na Roba Grigorova. V lete som ho počul, len s gitarou na nejakej akcii nejakého obchodného centra. Dobre. Len to bolo úplne iné ihrisko, náhodní okoloidúci... a tak. Neveril som, že vylezie pred plnú halu, len s gitarou ako vtedy. Pred publikum rozbesnené IMT Smile. Ak je len pár ľudí na svete, ktorí by rozchodili /rozospievali/ takúto situáciu, Robo Grigorov je jeden z nich. Urobil to. Keď začal spievať prvú skladbu sám, nemaskovaný hlukom iných nástrojov, bez podpory kohokoľvek vedľa seba na pódiu. Tajil som dych. Mám pocit, že aj dosť prizerajúcich cítilo, hoc podvedome, to isté čo ja. Ale Robo je kráľ. Pre mňa, od toho sobotňajšieho večera najväčší z našich kráľov. Po tom, čo ako solitér dostal všetkých v sále, sa k nemu pridal Miro, a bolo jasné, že toto bude pocta. Majakovskému. Potom už len nástup ostatných IMT Smile, a vtedy som sklonil telo do predklonu, aký som už dlho pred nikým neurobil.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre

user avatar
ovecka | 11.12.2007 14:28:51 Reagovať
..skoda, ze som nemohla byt na koncerte , urcite to musel byt krasny zazitok pre vsetkych......