text

Posledný Joaquin

Pridané: 08.01.2009 | Autor: IvanKucera | Pridal: marcel13

Ako sme vás v skratke v minulosti informovali, Joaquin Phoenix končí s herectvom a svoju energiu chce investuje do hudby. Kto počul jeho výkon vo Walk the Line (získal zaň nomináciu na Oscara), sa nečuduje - Joaquin v snímke nespieval na playback a jeho práca bola obdivuhodná. Preto usúdil, že nadišiel správny čas na seknutie s kamerou.
Joaquin PhoenixJoaquin Phoenix
34-ročný herec bol vždy troška odlišný a ako Heath Ledger, ani on príliš nezapadal do nalešteného sveta Hollywoodu. Vlastne ho nikdy nemal rád. Na jeho sústredených výkonoch však odpor k filmovej Mekke poznať nebol (8MM, Znamenia, Osada) a hoci v posledných rokoch volil aj slabšie látky (Posádka 49) alebo sa mihal v nepodstatných roličkách (žurnalista v Hoteli Rwanda), jeho kredit bol stále vysoký. Splní naozaj svoje slová a staneme sa tak svedkami nečastého javu, keď herec takmer na vrchole kariéry dobrovoľne uprace pole a začne obhospodarovať úplne iné?

Samozrejme nikto nepozná svoju budúcnosť, a tak sa nedá na sto percent povedať, či sa z „končím s herectvom" nestane „dočasne končím s herectvom" (podobne už svojho času „končili" Stephen King i Anthony Hopkins). Každopádne aspoň na niekoľko rokov bude Phoenixovým posledným filmom tretia (po kriminálkach Temných zákutiach a Noc patrí nám, v oboch hral s Markom Wahlbergom) spolupráca s režisérom Jamesom Grayom, konkrétne to bude dráma Dve lásky (Two Lovers). V nej uvidíme Gwyneth Paltrowovú (ktorej pôvabný výkon sekretárky Iron Mana znova nakopol kariéru), Vinessu Shawovú (Hory majú oči, 3:10 vlak do Yumy) a Joaquina ako muža, láskou sa nachádzajúceho niekde medzi nimi. Zaujímavá je účasť Isabelly Rosselliniovej (Modrý zamat, Nesmrteľná milenka s Garym Oldmanom). V českých kinách od apríla 2009, slovenská premiéra zatiaľ nebola stanovená.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre