text

Krvavý Valentín

Pridané: 13.01.2009 | Autor: IvanKucera | Pridal: marcel13

Nájsť hororovú klasiku, ktorá sa dodnes nedočkala remake, je čoraz ťažšie (Halloween, Texaský masaker motorovou pílou) a tak nečudo, že v Hollywoode v posledných rokoch dochádza k novým verziám už aj snímok, ktoré namútili menej krvi v hrnci (Hmla) a ešte menej (Stopár). Už čoskoro uvidíme ďalší prírastok...
Môj krvavý Valentín (My Bloody Valentine) je kanadský krvák z roku 1981. Nie je slávny, nezarobil veľké peniaze a nie je pre žáner taký dôležitý, ako Piatok trinásteho alebo Čierne Vianoce. Je to skrátka malé béčko rovnako zbytočné, ako žánrovo uspokojujúce. Nuž a práve ono sa dočká remake.
My Bloody Valentine 3D posterMy Bloody Valentine 3D poster

Režíruje Patrick Lussier, skúsený strihač filmov Wesa Cravena (trilógia Vreskot) a Guillerma del Tora (Mimic) a podpriemerný režisér (napríklad Dracula 2: Vzkriesenie/2003 alebo matný remake Oko/2008 s Jessicou Albaovou). Originál bol o baníckom nešťastí, ktoré odštartuje brutálne vraždenie v zaspatom americkom mestečku v piatok trinásteho, prepáčte, na Svätého Valentína, kedy obdržia niektorí jedinci bonboniéru s časťami ľudského tela a onedlho ich navštívi zabijak s krompáčom a v potápačskom overale. Už originál bol kvôli špecifickému „kostýmu" pritiahnutý za vlasy, tak uvidíme, ako si s týmto problémom poradia noví tvorcovia.

Priložený trailer naznačuje ponurú, morbídnu a mládeži neprístupnú zábavu s 3D trikmi, čo v našich končinách zrejme zasa raz neoceníme (oficiálny názov znie My Bloody Valentine 3-D). Herecké obsadenie je plné televíznych hviezdičiek (Kerr Smith z „Dawsonovho sveta" a Jensen Ackles z „Hrozby z temnoty") a pekných tridsaťročných blondínok (hrajúca modelka Jaime Kingová - Kokaín), ktoré zrejme budú hrať, ako býva v žánri vyvražďovačiek zvykom, panenské sedemnástky.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre