SPACE RECORDER – BACKUP UNIVERSE

Pridané: 25.05.2009 | Autor: DeadredRecords | Pridal: chris

Zálohujte vesmír. Taký je názov debutového albumu SPACE RECORDER, odohrávajúci sa v siedmich pôvodných skladbách a dvoch bonusových remixoch.

foto: Ľudovít Schreiberfoto: Ľudovít Schreiber

Hudba s presahom do minulosti i budúcnosti, kombinácia snových gitár s éterickým nádychom space rocku, alternatívy deväťdesiatych rokov a elektroniky súčasnosti, takto možno charakterizovať tvorbu, ktorá dozrievala dlhé roky, až napokon uzrela svetlo sveta. Osobné výpovede podporené vesmírnymi melódiami sa v kombinácii s hľadaním odpovedí na nezodpovedané otázky vinú časom od pocitu bezradnosti k nájdeniu zmyslu života. Kúzelné melódie skladieb If a Selfdefender si už stihli získať fanúšikov z radov poslucháčov Rádia_FM, kde sa oba single často objavovali a objavujú v playlistoch jednotlivých DJov.

Album, ktorého vznik sa datuje na rok 2006, vychádza s odstupom času dňa 26.05.2009 na značke Deadred Records / Starcastic Records voľne stiahnuteľný vo formáte MP3 (256 kb/s) priamo z webstránok www.deadred.sk resp. www.starcastic.cz

SPACE RECORDER vznikol v hlavách Rucha (Richard Ďurana) a Kexíka (Matej Babjak), ktorí začali voľný čas tráviť skladaním a nahrávaním jednoduchých, krehkých pesničiek. S využitím troch gitár, basy, flauty, lacného mikrofónu a domáceho počítača s lacnou zvukovou kartou si zakrátko našli svoju vlastnú formu indietroniky. Spoločné počúvanie svojich obľúbencov Pink Floyd či Suzanne Vega hrajúc Fantoma staré Prahy v mladosti, časom Four Tet, Her Space Holiday či Spiritualized a neskôr diverzifikácia smerom k indie a elektru v akejkoľvek forme dali príležitosť silnej tvorivej synergii týchto dvoch kamarátov z detstva. Kapela sa momentálne z pôvodného dua rozrástla až na kvarteto, za pomoci basgitaristu Pepa (Peter Kuzma) a gitaristu Riša (Richard Imrich, Nylon Union) sa pripravuje na svoj prvý verejný koncert na festivale Pohoda a potichu pracuje na svojom ďalšom albume.

Space cover

Kapela:
Richard Ďurana: gitara, spev
Matej Babjak: computers, flauta, klavesy, spev
Peter Kuzma: bassgitara
Richard Imrich: gitara

Produkcia:
nahraté: Matej Babjak home studio, 2005-2006
mastering: Matej Babjak
artwork: Space Recorder

9 skladieb, 34 minút

Deadred Records / Starcastic Records
Dátum vydania: 26. 5. 2009
Formát: MP3, 256 kb/s, free

Zoznam skladieb:

1. If
2. Love, Love, Love
3. Selfdefender
4. Wind
5. Trust
6. I‘m tired
7. Should
8. If (d.e.x mix)
9. If (gardaloops mix)

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre