text

Stallone, Seagal, Van Damme, Lundgren a Schwarzenegger

Pridané: 28.05.2009 | Autor: MartinMarton | Pridal: marcel13

Dnes si vezmeme na mušku hneď 5 projektov spätých s akčným žánrom 80. rokov. Hrajú v nich Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Jean-Claude Van Damme, Steven Seagal a Dolph Lundgren. Je to vôbec možné?!

 

Stallone $ SchwarzeneggerStallone $ Schwarzenegger

1. O v Brazílii nakrúcanom akčnom trileri The Expendables (réžia, produkcia, scenár a hlavná rola: Stallone) sme vás už v krátkosti informovali. Sly si vydupal u štúdia Millennium Films v podstate stopercentnú umeleckú slobodu (štúdiu sa to oplatilo už v prípade komerčného úspechu ich predchádzajúcej spolupráce menom Rambo: Do pekla a naspäť/2008). Do príbehu o odpísaných žoldnierov v džungli likvidujúcich juhoamerického diktátora (tajná akcia sa prevalí, americká vláda sa od žoldnierov dištancuje, nastáva masaker) obsadil divákmi, kritikou i samých sebou odpísaných kolegov.

 

2. Dvaja gigantickí rivali 80. rokov Stallone a Arnold sa objavia v symbolických (ale možno o to vďačnejších) roličkách bok po boku tiež v indickej akčnej komédii Kombakkht Ishq o kaskadérovi, hľadajúceho šťastie v Hollywoode. V  trailery je vidieť zatiaľ len Sly, ale zákulisné informácie avizujú i Arnieho.

 

 

3. Takmer 50-ročná belgická puma Van Damme sa v roku 2008 vrátila v mini hite JCVD a teraz príde v Universal Soldiers: The Next Generation. V „jednotke" Rolanda Emmericha proti sebe stáli Van Damme a Dolph Lundgren, v dvojke (1999) sa vrátil už len Van Damme, ale v trojke znova uvidíme aj Dolpha. Dobrou správou je, že trojku produkuje Dean Devlin (dlhoročný Emmerichov kolega). Režíruje však John Hyams, syn Petra (Relic, Koniec dní), ktorý sa na snímke podieľa ako kameraman. Americká vláda vyšle univerzálnych vojakov do Európy, kde hrozí rozpútanie atómovej vojny. No v komande „dokonalých" vojakov sa nachádza aj vyklonovaný Dolph, ktorého postave v minulosti mierne povedané šibalo.

 

 

4. Pracovitý Van Damme sa tento rok vráti k réžii! Zatiaľ režíroval len raz (oslava bojových umení Súboj cti/1996) a teraz sa chystá na The Eagle Path z koprodukcie USA/Hongkong/Thajsko. Snímku nakrúti podľa vlastného scenára a údajne to „nemá byť žiadny hlúpy akčný film".

 

5. Jednu z mála chmár na čele fanúšikov akcie sa v súvislosti s The Expendables spôsobila informácia, že Stallone oslovil aj Stevena Seagala a Van Dammea... a obaja odmietli. Ale s tým, že si nakrútia vlastné akčné inferno! Weapon bude o dvojici špičkových bojovníkov spojacich sily v boji proti drogovému kartelu. Avšak to, že Van Damme bude expert na nože a Seagal odstreľovačom naznačuje, že dvaja akční veteráni nezadržateľne starnú a chcú sa pred kamerou hýbať čo najmenej.

 

Van DammeStallone $ StathamLundgren

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre

user avatar
IvanKucera | 06.07.2009 14:46:29 Reagovať
Za tento článok som dodnes (pondelok 6. júla 2009) nedostal zaplatená a to napriek tomu, že Róbert M. mi honorár (beztak meškajúci vyše mesiaca) prisľúbil najneskôr do polovice júna.