text

Hannah Montana: Komu naprší do nosa, musí ísť domov medzi sliepky

Pridané: 06.07.2009 | Autor: MarcelaSchmidtova | Pridal: Medo

Už viac ako týždeň sa v slovenských kinách premieta film Hannah Montana. Je to pôvodne hollywoodsky detský seriál, no teenageri po celom svete sa na neho tak namotali, že tvorcovia seriálu z neho museli spraviť aj film, ktorý sa bude premietať v kinách. Hlavnú dvojúlohu hrá Miley Cyrus a jej otca hrá jej biologický otec Billy Rae Cyrus, slávny americký country spevák.

hannahhannah

Emily Osment - ako Lilly Truscott/Lola
"Príbeh filmu Hannah Montana je založený na dobrodružstve. Začína sa v Kalifornii, kde Miley a Lilly chodia spolu do školy. Už tam si divák pravdepodobne všimne, že sa Miley dostáva do sveta, do ktorého predtým nepatrila. Začína strácať kontakt s realitou a pomaly zabúda, kým vlastne je. Otec tomu chce zabrániť a tak posadí Hanu do lietadla. Ona si myslí, že ide do New Yorku, kde na ňu čaká červený koberec, no lietadlo má namierené do Nashvillu, tam, kde je Hanin domov."


Ak sa na film Hannah Montana pôjdeš pozrieť, hneď po prvých minútach ti bude jasné, že tam nejde o fazuľky, ale o dôležitý odkaz - nech sa deje čokoľvek, nezabudni, odkiaľ si prišiel. Popri vtipných a zábavných scénach ide vo filme aj o vážne veci a tie Miley Cyrus, teda Hannnah Montana, so všetkou vážnosťou aj hrala.

Jason Earles - ako Jackson Stewart

"Vo filme je jedna úžasná emotívna scéna, kde sa Hana zlomí, keď sa rozpráva so svojim otcom. Roní krokodílie slzy. Pýtal som sa jej, či použila nejaký z trikov na to, aby sa je slzy spustili. Herci totiž používajú triky, aby sa pred kamerou rozplakali, napríklad vdýchnu mentol, alebo si ho natrú pod oči. Ona to však chcela zahrať naozaj. Vraj myslela na jednu citlivú súkromnú vec. Prosto, chcela ten plač precítiť."
Film Hannah Montana je postavený na detských, lepšie povedané, na teenagerských hercoch, dospeláci sú iba kulisou - teda okrem modelky Tyry Banks, ktorú teenageri stále uznávajú. Jej obdiv zasa patrí teenagerom, ktorí sú súčaťou kolosu známeho ako Hannah Montana.


Tyra Banks
"Keď sa dnes povie Hana Montana alebo Miley Cyrus, dievčatá sú úplne v tranze, sú šialené. No a keď som povedala rodine a kamarátom, že rozmýšľam nad tým, že prijmem účinkovanie v tomto filme, boli úplne bez seba. Kričali na mňa: Musím tam ísť, musíš! Zobrala som tú rolu naozaj preto, lebo viem, akým fenoménom teraz Hana Montana je. A ona je pritom úplne obyčajná teenagerka, nemá hviezdne maniere, vie povedať "prosím" a vie aj poďakovať. Je prosto milá, čo je medzi detskými hviezdami ojedinelé."
Bez hudby by film Hannah Montana nebol ani spolovice taký dobrý, aký je. Objaví sa v ňom 12 totálne nových pesničiek, ktorých autorkou a interpretkou je Miley Cyrus. Speváčkin otec je hudobníkom od kosti a keďže vie, čo to znamená zložiť hudbu do filmu, svoju Miley obdivuje.


Miley Cyrus - ako Miley Stewart/Hannah Montana
"O všetkých pesničkách, ktoré sa objavia vo filme som presvedčená, že do filmu naozaj patria. Nevybrali by sme tam niečo, čo sa k jednotlivým scénam nehodí. Mám pocit, že niektoré skladby sú silnejšie ako ich texty a tiež ako situácie, pri ktorých sme ich použili. Mne sa veľmi páči to, že tento film je do veľkej miery podporený práve hudbou."

 


FIlm Hannah Montana: The Movie od svojej premiéry v Amerike zarobil 88 miliónov dolárov. Tvorcovia tak majú na vyplatenie mastných honorárov pre hercov a každého zo štábu. Zisky porastú. pretože v auguste vyjde film na DVDéčku a slušne sa vychytala aj videohra Hannah Montana.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre