Najúčinnejšia diéta! A nemusíte ani pohnúť zadkom!

Pridané: 04.01.2012 | Autor: BarBara | Pridal: Medo

Naozaj. Za 40 dní schudnete 15 kíl. Jediné čo si musíte odoprieť je jedlo. Na 40 dní by ste to azda mohli vydržať. Mohli? Super! Tak poďme na to! 

 

Novoročná diétaNovoročná diéta

Toto povzbudenie je jediná vec, ktorá má niečo spoločné s aerobikom - ten je počas nášho chudnutia zakázaný. Tak isto aj posilňovňa, beh a všetko, čo súvisí s krvopotným zhadzovaním vlastnej slaniny. Jediné, čo je dovolené je prechádzka na čerstvom vzduchu. V podstate ide o formu kúry, ktorá je známa ako Breussova diéta. Po tejto diéte siahajú pacienti, ktorí sa liečia na rakovinu. Telo nedostáva žiadnu tuhú stravu, žije len zo špeciálnej zeleninovej šťavy a bylinkových čajov. Táto očistná kúra je aj skvelým životabudičom pre celý organizmus. Je to prevencia proti rakovinovým ochoreniam, upravuje krvný obeh, výrazne zlepšuje trávenie, zbaví organizmus od plesní a parazitov a má výborný účinok na lymfatický systém. A samozrejme, schudnete. Samozrejme, už len predstava, že nebudete 40 dní jesť tuhú stravu je pomerne odstrašujúca. Na druhej strane, predstavte si, že od skvelej formy vás delí len 40 dní. Ak máte radi radikálne riešenia, táto kúra je pre vás. Očistný post bude pre váš organizmus doslova obrodením. A kvôli niečomu takému treba aj čosi vydržať. Tak ideme na to:

 

Počas celej kúry nesmieme prijímať žiadnu potravu, okrem bylinkových čajov a zeleninovej šťavy. Zmes zeleninovej šťavy môžeme piť pri pocite hladu, ale nie viac ako pol litra denne.

 

Na zmes zeleninovej šťavy potrebujeme:

300 g cvikly
100 g mrkvy
100 g zeleru
30 g čiernej redkvičky
1 zemiak (veľkosť slepačieho vajca)

Všetko očistené a olúpané postrúhajte a vylisujte. Potom odšťavte. Hlavne sa do zeleninovej šťavy nesmú dostať žiadne tuhé časti zeleniny. Túto šťavu by ste mali piť po troškách už pred začatím kúry, aby ste si na ňu zvykli. Rovnako dôležitou súčasťou očistnej kúry sú dva bylinkové čaje. Šalviový a ľadvinový.

 

Šalviový čaj:

Jednu polievkovú lyžicu sušenej šalvie nasypeme do pol litra vriacej vody a necháme 3 minúty variť. Odstavíme, pridáme štipku medovky, trezalky a mäty. Necháme 10 minút vylúhovať a scediť. V šalvii je veľa éterického oleja, ktorý treba odstrániť, preto musíme šalviu variť. Takto pripravený šalviový čaj prospieva celému organizmu, môžeme ho piť na litre a celý život bez prestávky.

 

Ľadvinový čaj:

Tento čaj pijeme len tri týždne. Je to bylinná zmes, ktorá postačí pre jednu osobu tri týždne.
15 g prasličky
10 g žihľavy
6 g stavikrvu vtáčieho
6 g trezalky
Ľadvinový čaj je pri kúre veľmi dôležitý, pomáha organizmu vysporiadať sa s náhlym prísunom toxických látok. Pozor, tento čaj môžeme piť len tri týždne, potom musíme urobiť minimálne 14 dňovú prestávku.

 

Postup pri očistnej kúre:

1. Ráno 1/2 šálky studeného ľadvinového čaju, vypiť pomaly.

2. Po 30 až 60 minútach 1 až 2 šálky teplého šalviového čaju, vypiť po dúškoch.

3. Po 30 až 60 minútach vypiť celý dúšok zeleninovej šťavy - predtým ako ho prehltnete, premieľajte ho chvíľu v ústach.

4. Po 15 až 30 minútach si dajte opäť malý dúšok šťavy, podľa pocitu hladu. Dopoludnia budete potrebovať asi 10 až 15 dúškov šťavy. Medzitým môžete piť studený šalviový čaj v neobmedzenom množstve. Čaje pite bez cukru.

5. Na obed vypite pol šálky ľadvinového čaju .Tento čaj pite len prvé tri týždne.

6. Popoludní si dajte malý dúšok zeleninovej šťavy. Vždy ho premieľajte v ústach.

7. Pred spaním vypite pol šálky ľadvinového čaju.

 

Je veľmi dôležité piť zeleninovú šťavu v kombinácii s bylinkovými čajmi, bez toho táto očistná kúra nemá zmysel a môžete si ublížiť. Tiež nemôžete piť kávu, iné čaje a fajčiť. Za celý deň vypite najviac pol litra zeleninovej šťavy, predpísané množstvo ľadvinového čaju a neobmedzené množstvo šalviového čaju. Taktiež nezabudnite všetko, čo vypijete dobre presliniť v ústach a piť len po dúškoch. Vaše tráviace orgány budú minimálne zaťažené. Počas trvania tejto kúry si nemusíte brať voľno. Naopak, je fajn ak budete aktívny, aspoň nebudete myslieť na jedlo. Tak isto vám prospejú prechádzky na čerstvom vzduchu. Hlavne v prvé dva týždne nerobte nič fyzicky náročné. Pokiaľ sa vyskytne zápcha, zaobstarajte si čípky z lekárne. Dá sa očakávať, že budete pár dní bez stolice, nemali by to však byť prvé dva týždne. Nezabudnite na príjem tekutín, v našom prípade na pitie šalviového čaju.

 

Tak ako? Išli by ste do toho? Dobre si to premyslite. Očistné kúry majú najväčší účinok na jar a na jeseň. Ja som špekulovala dva roky, kým som si povedala, že do toho pôjdem. O pár dní sa začína pôst, čo je ideálny začiatok na túto kúru. 

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre

user avatar
ridip | 01.04.2008 16:29:15 Reagovať
si mozete kupit v BIOPARKu v Modre alebo v Bratislava na Karadzicovej 8
user avatar
Peco | 04.02.2008 04:54:55 Reagovať
Tak to to ti prajem vela pevnej vôle a budem zvedavý na tvoje pocity asi po 3 tyždnoch.