Prišli sme na to, kedy strihať vlasy, nechty a kedy trhať obočie!

Pridané: 27.11.2009 | Autor: BarBara | Pridal: Medo

Máte tie najnemožnejšie vlasy, najštiepavejšie nechty a vaše obočie láme rýchlostné rekordy? Tak s tým niečo urobíme. Sú totiž lepšie a horšie dni na strihanie, trhanie a pilovanie. Tak isto aj na relax, očistný deň alebo trebárs pranie. Robte bežné veci efektívnejšie a s viacnásobným účinkom. Je to odskúšané a funguje to roky.

 

fotografiafotografia

 

01. - 03. Vaše svaly a kĺby perfektne uvoľnia teplé kúpele, sauna a masáže. Sú to ideálne dni, kedy sa pórmi vylučujú toxíny von z tela. Zjedzte jablko - červené má asi 5-krát viac vitamínu C ako zelené.

 

04. - 05. Ideálne dni pre odstraňovanie bradavíc, plesní na nohách a depiláciu. Dajte si sprchu, pri ktorej budete striedať studenú a teplú vodu. Sprchovanie ukončite vždy studenou vodou. Výborne vám to prekrví pokožku, bude hebkejšia.

 

06. - 08. Do jedálnička zaraďte vlašské orechy. Ocenia to vaše nohy, pretože vlašské orechy zabraňujú kôrnateniu tepien a udržiavajú ich pružné. Ovocný, zeleninový alebo ryžový deň pomôže vášmu telu zhromaždiť a vylúčiť škodlivé látky plus prebytočné tuky.

 


Nechutné! Žena sa kúpe vo vani plnej vlasov

 

09. - 10. Pomasírujte si chodidlá. Lymfu môžete povzbudiť aj akupresúrou - ukazovákom tlačte na žliabok medzi nosom a perou najmenej raz denne. Ak chcete ušetriť, tak rozhodne v tieto dni - alkohol , káva a cigarety majú silnejší účinok. A pozor by ste si mali dať aj na silnejší účinok liekov. Výborne sa perie bielizeň, ľahšie sa odstraňujú škvrny a stačí na to o polovicu menej pracieho prášku.

 

11. - 12. Ak môžete, v tieto dni choďte spať čo najskôr. Organizmus sa v spánku zregeneruje oveľa rýchlejšie ako po iné dni. Jedzte papriku - posilňuje zrak, zaberá ako prevencia proti migréne, zlepšuje sústredenie sa a podporuje dobrú náladu.

 

13. - 14. Naordinujte si megadávku vitamínu C. V tabletách to znamená 50 - 100 gramov, vhodnejšie sú prírodné zdroje : cibuľa , cesnak, hlávková kapusta, jablká alebo kivi. Pôstny deň zapôsobí blahodárne na celý organizmus. 

 

15. - 16. Preventívne vypite čaj z kvetu čiernej bazy. Pomáha pri bolestiach nosných dutín, je protizápalový , podporuje potenie a je vhodný pri kašli a sennej nádche. Ak fajčíte, zvýšte v tieto dni prísun vitamínu C.

 

17. - 18. Nevetrajte periny, vlhkosť by v nich zostala celú noc. Škvrny z bielizne vyperiete oveľa ľahšie a stačí vám na to polovica pracieho prášku.

 

19. - 21. Ak si chcete dať do poriadku účes, tieto dni sú najlepšie na strihanie a podstrihnutie. Potrebujete sa vyspať? Pred spaní pite harmančekový čaj, pôsobí ako mierne sedatívum. Ovocný, zeleninový alebo ryžový deň pomôže telu zhromaždiť škodliviny a prebytočný tuk a vylúčiť ich.

 

22. - 23. Toto je mimoriadne vhodný čas na detoxikačné kúry. Každé ráno vypite šťavu z polovice citróna zmiešanú s niekoľkými kvapkami extra panenského olivového oleja. Ak vydržíte tri týždne, na telo to bude pôsobiť ako obrodenie. Upravte si vlasy, strih dlhšie vydrží.

 

24. - 25. Dostatok tekutín v týchto dňoch pôsobí blahodárne. Vypite minimálne dva litre tekutín denne. Vetrajte, upratujte v skriniach, maľujte a lakujte.

 

26. - 28. Ak v tieto dni obstriháte vaše obľúbené kvety, budú rásť oveľa pomalšie. Jedzte šaláty. Zelené farbivo pomáha prečisteniu organizmu.

 

29. - 01. marec: Sauna a sprcha so striedavo teplou a studenou vodou vám urobia službu na nezaplatenie. Pokožka bude hebkejšia, škodlivé látky sa cez póry dostanú ľahšie von z tela.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre