Dara Rolins zaspieva na vianočnom koncerte aj Zvonky štěstí

Pridané: 27.10.2009 | Autor: TASR | Pridal: chris

Známy hit Zvonky štěstí zaspieva Dara Rolins na pripravovanom vianočnom koncerte, ktorý uvedie v Bratislave, Prahe a Košiciach v priebehu mesiaca novembra.

Dara RolinsDara Rolins

Autorom tohto nestarnúceho hitu sú skladateľ Jiří Zmožek a textár Zdeněk Rytíř, Dara - ešte ako Darina Rolincová - ho spolu s Karlom Gottom za sprievodu orchestra Ladislava Štaidla nahrali 8. júla 1986 v štúdiu pražského Supraphonu. Skladba dostala nové aranžmán v swingovom rytme a názov Zvonky štěstí 09. „Táto verzia bola špeciálne pripravená pre Vianočné koncerty Dary Rolins a Českého symfonického orchestra," povedala pre médiá manažérka Eva Skalová.

Zmodernizovať notoricky známu melódiu, ktorá si svojho času podmanila aj nemecký a rakúsky trh, sa pokúšalo už niekoľko interpretov. Dara je však rada, že Zvonky štěstí 09 ostali „rovnako jemné" a nestratili nič na hitovom potenciáli. „Prerobiť Zvonky napadlo už niekoľko ľudí. Väčšinou išlo o dídžejov a snahu urobiť z nich tanečný remix. Našťastie sa im nikdy nič podobného neprihodilo. Viem, že mi v Čechách Zvonky priniesli popularitu, ale boli časy, keď som už o nich nechcela ani počuť. Prekážalo mi, že boli to jediné, čo odo mňa bežné české publikum poznalo. Každopádne sú a vždy budú mojou súčasťou. Je to prekrásna pesnička, dnes už sa dá povedať, že evergreen," dodala pre médiá Dara Rolins.

Séria vianočných koncertov Dara Rolins a Český symfonický orchester sa začína 10. novembra v športovej hale na bratislavských Pasienkoch, pokračuje dvomi zastávkami 11. a 12. novembra v Prahe a vyvrcholí 17. novembra v košickej hale Cassosport. Ako hostia prijali pozvanie na koncert kolegovia porotcovia Pavol Habera, Marta Jandová aj interpreti hip-hopu a r&b Rytmus s Tinou a dídžej With.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre