VEC - Funkčné remixy - tuning na doraz

Pridané: 08.12.2009 | Autor: OtoNovak | Pridal: chris

Vecov album Funkčný veterán je jeden z mála SK hip-hopových, ktorý som si dal do prehrávača viac ako trikrát. „...ma nedobehnete aj keď to hneď zavesím na klinec..." - zatvrdil Vec vo Funkčnom veteránovi. Teraz tento nápis priklincoval na nástenku „Naši najlepší..." až musia blednúť závisťou presne tí, čo ho chcú dobehnúť. Náskok ktorý však získal vydaním „Funkčných remixov" je nad možnosti väčšiny tunajšej hip-hopovej scény.

 

 

obalobal

Tunig Vecových trackov prebiehal aj v prostredí značne vzdialenom bežnému pohybu rapujúcich. Zapojila sa aj prvá liga CZ-SK elektronickej (chill-outovej, ambientnej, new jazzovej.... downtempovej ako kto chce) scény Veneer, Foolk, Cartonnage (CZ), Side9000, PPE, Emonoizboyz The Autumnist. Tak dostali Vecove tracky naozaj nové zvukové oblečenie, aké tu doteraz nebolo. V kombinácii s menami osvedčených hip hopových producentov ako Karaoke Tundra, DJ Spinhandz, DJ Wich (CZ) Paulie Garand (CZ) vznikol album prekvapivo kompaktný, no zvukovo nadštandartne zaujímavý. Slušne roztancovaný a veselý, vkusne podpichovačný, občas až (ala Prodigy) rockovo drsný. A hlavne vtipný a počúvateľný pre všetkých, ktorí majú hlavu otvorenú novým signálom.

 

Vec ide po diaľnici a díva sa do spätného zrkadla. Za ním dlho prázdna cesta. Dúfam, že má nálepku... Ale to je jedno. Má vytunované tak, že kľudne môže chvíľu cúvať. Aj tak ho nedobehnú.

 

Moje naj:


Naj je Veneer remix „Funkčný veterán" Lebo je prvý....


Najprekvapivejšie: PPE remix „Mám sa (bohémsky) dobre. Vlastne je to remake. Bez Vecovho hlasu s pekným ženským... hlasom.


Najvtipnejší track: Foolk remix „Turista" To kde (a prečo :-) ) vybrali taký sampel...?


Naj haluz: Miretz remix „Pamätáte?" alebo LUX remux „Rošáda"...??? Lebo vám zamotajú hlavu. Aj nohy a ruky.


Naj hardcore: No money remix „Prepnutí" Lebo keď je Vec so Zverinom, je to stále Zverstvo.

 

Všetky "Funkčné remixy" sa už točia aj v našom Rádiu Hip-Hop


Najzremixovanejší remix: Emonoizboyz remix „Funkčný veterán" Funky trúbky, gitary a klávesy dávajú Vecovmu hlasu dôstojnosť :-) Polámané beaty aj text poháňajú Veterána do neuveriteľnej hybnosti. Start up paaaarty....

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre