mike_kj
 

MASTERS OF ROCK

Pridané: 15.07.2008
 

Prišlo to ako hlúpy nápad zažiť niečo zaujimavé cez leto. So spolužiakmi sme uvažovali nad nejakou akciou v lete, ktotá by nás vytrhla zo všednosti dňa. A keďže sme fanúšikmi tvrdej hudby, festival MASTERS OF ROCK v Čechách nám prišiel ako skvelý nápad. V priebehu jedného týždňa sme vybavili lístky, pozreli vlaky a čakali na sobotu 12.7.2008, kedy prebiehal hlavný program so skupinami ako SONATA ARCTICA, WITHIN TEMPTATION, AMON AMARTH, GOTTHARD, STORMWARIOR, APOCALYPTICA a iné.

 

Konečne to prišlo: dlho očakávaná sobotaa my sme hneď ráno prišli na hlavnú stanicu v Bratislave odkiaľ sme išli rýchlikom do Vizovíc. Cesta bola príjemná a dokonca sme stihli všetky prípoje bez čakania. Ako sme prišli do Vizovíc už vo vlaku nás vítali rokeri známym gestom a hneď sme vedeli, že toto bude to pravé orechové. Ale aby som nezdržoval, tak preskočím hľadanie miesta, stavanie stan, zisťovanie programu a iné formality. V sobotu sme mali za cieľ Horkýže slíže, ktoré boli perfektné. Zábava gradovala, gradovala, ľudia spievali známe hity ako Bacigala, L&G song. Bolo vidno, že ľuďom sú slíže dobre známe. Niet sa čomu čudovať, slovenčinu bolo počuť na každom kroku. 

 

 

Po slížoch sme šli okuknúť dedinu,alebo mesto, ani neviem Vizovice vlastne sú :)  Každopádne sú Vizovice velľmi pekné, stredom tečie kaskádovitá rieka, kde plávajú kačky a vidri.  Na jednej lúčke kúsok od rieky sme sa rozložili a ako aj iní ľudia chíľku vegetili a veľkými očakávaniami čo prinesie festivalový večer, kedy mali vystúpiť Amon Amarth a Apocalyptica.

 DSC01516.JPGDSC01529.JPGDSC01588.JPGDSC01637.JPGDSC01570.JPG

Počas večerného vystúpenia Amon Amarthu sa začalo blýskať, čo ľudí úpne naštartovalo a keď začalo liať ako z krhly, takdav šalel a skandoval v pochodových rytmoch vikingského metalu.Po tomto zážitku som bol do nitky premočený a šiel spať do stanu.. Samozrejme, že cestou sa mi podarilovbehnúť do najväčších mlák. Na apocalypticu som preto nezostal. Prednejší mi bol suchý spacák:)  Ale ráno som si povedal, že na Sonatu Arcticu ostanem aj keby traktore padali. A aj padali. Znova začalo pršať ešte viac ako v sobotu. Kapela hrala perfektne, ale v strede im vypadol zvuk kvôli dažďu. Tak sme si so spevákom zaspievali Full moon bez kapely. Proste jeden zážitok za druhým. Už viem, čo budem robiť budúce leto. Jednoznačne MASTERS OF ROCK!!!

 

Cestu späť nám obveselil párik metlákov, ktorí mali evidentne málo dobrej hudby, tak ešte parili vo vlaku:

 
Obľúbené
 
 
 
 

Komentáre

 
 

Používateľ 

Michal Kajaba

kaajey

Vek: Nezverejnené

Mesto: Bratislava