mike_kj
 

Google - jeden obrovský špión

Pridané: 08.06.2008
 

V dnešnej dobe si život bez stýka gugla nevieme ani predstaviť. Veď kde hľadať informácie o daňovom priznaní, ročnom zúčovaní poistného, filmoch, kinách a vlastne o všetkom okolo nás, o informáciach? Pravdou je, že ani presne nevieme, čo všetko v internetovom priestore zanechávame za sebou. A presne túto stopu veľký brat gúgl neprestajne sleduje a zaznamenáva.

 

Čo je, ale už vrchol je fakt, že gúgl Vám pomôže hľadať a indexovať dokumenty, súbory vo Vašom počítači. A to je jednou obrovskou hrozbou pre spoločnosť a jednotlivcov. Uvedomme si, že niekto má prístup ku všetkým dátam v našom počítači. Veď to je niečo tak ohrozujúce a ľudia sú ešte radi, že im gúgl pomáha. Všetko záleží iba na dobrej vôli gúgla, že to tak povediac "nepráskne" niekomu inému.

 

Existuje veľa sci-fi teórií o tom, čo sa stane ak sa gúgl naštve a začne robiť neporiadok. Vie o Vás všetko. Pozná Vaše maily na Gmaily, pozná Vaše záľuby, aké videá radi pozeráte na YouTube, s kým sa chatujete cez GoogleTalk a už aj obsah vašich súborov. Neviem si predstaviť už väčšiu kontrolu spoločnosti ako toto. Je naozaj len otázkou času, alebo lepšie povedané dobrej vôle Toho tam hore, že ľudstvo ešte nepadlo na nos. Osobne využívam len GMail, čo aj tak poskytuje spoločnosti google kompletný prehľad o mne. Oni na to majú, ale otazkou je čo by z toho mali.

 

Každopádne bude zaujímavé sledovať, kam sa táto situácia, ktorej hrozbu si uvedomuje zatiaľ len málo paranoických jedincov, posunie o nejaký čas.

 
Obľúbené
 
 
 
 

Komentáre

user avatar
chris | 09.06.2008 19:20:36 Reagovať
No ešte keby sa gugl spojil s mobilnym operatorom... tak vie uplne vsetko... kadial cestujeme do prace, kam chodime do krcmy, kolkokrat telefonujeme frajerke, kde byva nas brat, sestra... a ine :-) Kto s kym a kolkokrat... Technologicky pokrok ma aj svoje tieniste stranky. Inak mam gugl rad, casto mi pomaha, a stale si myslim, ze nie som tak zaujimavy clovek, aby ma niekto sledoval :-)
kaajey | 10.06.2008 00:19:48 Reagovať
Jedine stastie, ze nie sme az tak zaujimavi, ale keby sa niekto chopil tejto prilezitosti..neviem neviem...
 
 

Používateľ 

Michal Kajaba

kaajey

Vek: Nezverejnené

Mesto: Bratislava