Prichádza Kult. Mofokiller vydávajú nové EP (+ VIDEO)

Pridané: 12.02.2019 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Od vydania debutového albumu Väzby uplynuli takmer 4 roky. Kapela odohrala množstvo festivalových a klubových koncertov, supportovala svetovým menám. Naposledy sme ju mohli vidieť na spoločnom turné s The Paranoid. Avšak vydanie nového materiálu brzdili personálne zmeny, ktorými kapela niekoľko krát prešla. 

 

MofokillerMofokiller

Z pôvodnej zostavy Mofokiller zostali len líder Matúš Cíger (gitara, texty) a Miro Beka (spev, basgitara). Do zostavy prijali gitaristu a screamera Mira Bitomského a šialeného ruského bubeníka Antona Samokhvalova (ex-Ease of disgust, ex-Katalepsy). S novými ľudmi prišiel nový vietor a nové možnosti. Mofokiller sa zo stoner-hard rockovej polohy katapultoval do metalu.

 

Na novom EP KULT poslucháči okrem iného nájdu tvrdé gitary, rýchle bubny  a scream. Čo si však kapela ponechala je prehľadná pesničková štruktúra a silné slovenské texty. Mix a master nahrávky má na svedomí ruské NAVAHO STUDIO.

 

 

K rovnomennému singlu Kult Mofokiller natočili temno-diskotékový videoklip. O strih sa postaral Mark Balage, s ktorým kapela už viac krát úspešne spolupracovala.

 

„Text skladby hovorí o kulte osobnosti a o ľuďoch, ktorí túžia po úspechu a moci. Kvôli úspechu musia porušovať pravidlá. Ak však člověk zájde príliš ďaleko, prejde na temnú stranu a cesta späť už neexistuje", vysvetluje Matúš Cíger.

 

KULT vychádza 13. februára 2019. Nájdete ho na všetkých digitálnych obchodoch s hudbou.

 

Tracklist EP KULT:

1.       Intro

2.       Satanové ruky

3.       Kult

4.       Útek

5.       Zviera v túžbe

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre