Motocyklová Cena Slovenska na SLOVAKIA RINGU v októbri

Pridané: 02.10.2019 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Jedno z posledných významných podujatí v motoristickom športovom kalendári automotodrómu SLOVAKIA RINGU je už tradične Cena Slovenska preteky cestných motocyklov na okruhu. Jej aktuálny ročník prichádza ku nám 11.-13. októbra.


Motocyklová Cena SlovenskaMotocyklová Cena Slovenska

Rýchle motocykle majú u nás svoju pevnú základňu, napokon Cena Slovenska sa tu jazdí od roku 2010. Pre každého fanúšika a jazdca je to náš najväčší národný sviatok na dvoch kolesách. Zväčša septembrový termín tentokrát posunul usporiadateľ na október, čo môže stále garantovať stabilné počasie.



O trofeje sa aj teraz pobijú desiatky najlepších jazdcov Slovenska a okolitých krajín. Napokon, tak ako každý rok, aj teraz je Cena Slovenska určená pre rôzne seriály a kategórie: Majstrovstvá Slovenska, Medzinárodné Majstrovstvá Česka, Alpe Adria, Ducati Cup, trieda Open a ďalší budú rozdelení do výkonnostných tried. Napríklad slovenský šampionát do: 125 SP, SSP300, SST600, SST1000 a SBK (Superbike).



Naše národné majstrovstvá odštartovali koncom apríla rovnako u nás na SLOVAKIA RINGU. Päťdielny seriál pokračoval o mesiac neskôr na maďarskom Pannoniaringu, koncom augusta v chorvátskom Grobniku. Tento víkend je na rade predposledné podujatie v českom Moste a sezóna končí opäť u nás (11.-13.10.). Jazdci si nikdy nedarujú ani centimeter navyše a preto aj teraz môžeme očakávať napínavé preteky.
Ďalšie informácie získate napríklad na stránke spoluorganizátora - Slovenskej motocyklovej federácie (SMF) - www.smf.sk, ako aj na www.slovakiaring.sk.

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre