Bratislava očami detí

Pridané: 16.04.2020 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Bratislava Tourist Board (BTB) v spolupráci s BIBIANOU, medzinárodným domom umenia pre deti, pripravila dve zaujímavé súťaže. Ich úlohou je zabaviť školopovinných mladých ľudí počas koronakrízy, podnietiť ich kreatívne myslenie a vytvoriť si bližší vzťah k ich hlavnému mestu. Vyhrať môžu účasť na Medzinárodnom festivale animovaných filmov pre deti BAB v Bratislave a dva víkendové pobytové balíčky v metropole Slovenska s bohatým programom.

 

NápadNápad

Obdobie jari znamená pre väčšinu žiakov a študentov každodenné chodenie do škôl. Aktuálne však vzhľadom na karanténne opatrenia toto nie je možné. BTB sa preto snaží pomôcť vytvorením súťaže v rámci projektu Turistom vo vlastnom meste.

 

Chceme pomôcť rodičom zabaviť ich deti počas karantény aj takouto hravou formou. Pripravili sme pre nich kreatívnu úlohu, ktorá podnieti záujem o Bratislavu. Budovať si pozitívny vzťah k svojmu hlavnému mestu považujeme za dôležité, pretože pre mnohé z nich je to ich rodné mesto a pre ostatné deti sa Bratislava môže neskôr stať mestom, kde budú študovať či pracovať. Ak v súťaži uspejú, čaká ich víkendový pobyt v Bratislave, kde vďaka našej turistickej karte Bratislava CARD City & Region môžu bezplatne navštíviť mnoho pamiatok, zúčastniť sa prehliadky mesta, vyskúšať si zábavné atrakcie a tak si vytvoriť k nášmu hlavnému mestu vzťah už odmalička," uviedol výkonný riaditeľ BTB, Tomáš Koniar.

 

Ide o dve zábavno-náučné súťaže. Prvá súťaž je v kreslení a druhá je zameraná na vytvorenie flipbooku, malej knižky, v ktorej pomocou rýchleho listovania vznikne pohyb obrázkov a tým sa vytvorí jednoduchá animácia. Pre obe je témou Bratislava, kde súťažiaci vytvoria obrázok resp. krátky príbeh, ktorého hlavnou postavou bude naše hlavné mesto. Pri tvorbe poukážu na to ako sa im v Bratislave páči, kam radi chodievajú alebo ak v nej ešte neboli, ako si ju predstavujú. Diela zaradené do súťaže plánuje BTB neskôr využiť na marketingové účely pri propagácii mesta.

 

V BIBIANE robíme súťaže vo výrobe flipbookov pravidelne. Tentokrát sme sa spojili s BTB a súčasťou našej spolupráce sú aj tieto tematické súťaže. Našim cieľom je rozširovať povedomie o animovanom filme, teraz aj v spojení s hlavným mestom, a zabaviť deti počas sedenia doma kvôli koronavírusu. Pre uľahčenie práce sme im pripravili jednoduchý návod na vytvorenie flipbooku, ktorý je dostupný na našich webových stránkach. Tešíme sa na všetky diela," povedal Tomáš Danay, programový riaditeľ Medzinárodného festivalu BAB 2020.

 

Súťaže sa končia naraz, 31.7.2020, dovtedy je potrebné poštou poslať diela na adresu BIBIANA, Medzinárodný dom umenia pre deti, Sekretariát BAB - Bienále animácie Bratislava, Panská 41, 815 39 Bratislava. Obálky musia byť označené nápisom MOJA BRATISLAVA resp. FLIPBOOK. Všetky informácie sú uverejnené na stránke bibiana.sk a visitbratislava.com/nakreslibratislavu.

 

BIBIANA, Medzinárodný dom umenia pre deti, je kultúrna inštitúcia s medzinárodnou pôsobnosťou. Vznikla v roku 1987 ako partner svetoznámeho podujatia s dlhoročnou tradíciou Bienále ilustrácií Bratislava. BIBIANA poskytuje priestor pre porovnávanie výsledkov domácej tvorby a jej teoretickej reflexie v medzinárodných súvislostiach a obsahom svojej činnosti je jedinou takouto inštitúciou v Slovenskej republike. Okrem Bienále ilustrácií Bratislava organizuje BIBIANA aj Bienále animácie Bratislava (BAB) - Medzinárodný festival animovaných filmov pre deti, ktorý má nekomerčný charakter.

 

Projekt Turistom vo vlastnom meste je iniciatívou BTB podporiť domáci cestovný ruch v Bratislave a regióne počas krízy spôsobenej koronavírusom COVID-19. Okrem súťaží je súčasťou projektu aj séria online videoprehliadok turistami obľúbených miest v Bratislave. Táto aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre