Edo Klena sa v novej skladbe pýta: Čo bude ďalej? (+ VIDEO)

Pridané: 21.06.2020 | Autor: Helmut_Zabal | Pridal: Medo

Osobitého prešovského hudobníka Eda Klenu súčasná koronakríza zastihla v procese príprav nového albumu. Nahrávky sa preto dokončujú na diaľku, prostredníctvom internetu. 

 

Edo KlenaEdo Klena

Počas úprav rozpracovaných skladieb vznikla aj úplne nová pieseň Čo bude ďalej, ktorá reflektuje aktuálnu súčasnosť. Nahrávala sa v domácom štúdiu Edovho kamaráta Martina Sejka a tam k nej nakrútili aj videoklip. Okrem Edovho spoluhráča zo skupiny Klenoty, gitaristu Lukáša Valkučáka v skladbe hosťujú: na kontrabase Tomáš „Durki" Durkáč (Akustika, Heľenine Oči) a saxofonista Janko Višňovský (Ali Ibn Rachid, Chiki Liki Tu A). 

 

„Je to pieseň o tom, čo sme prežívali v marci a apríli 2020. Teraz je už každým dňom menej aktuálna. A to je dobre," hovorí o novej skladbe Edo Klena.

 

 

 

Ešte minulý rok vznikla v štúdiu Umpax skladba Kľud, ktorá už v polovice marca tohto roku dostala nový význam.

 

„Keď som ju písal a nahrával, mal som pocit, že trocha kľudu je dobrá alternatíva k hektickému svetu. S príchodom korony sa to zrazu zmenilo na povinnú alternatívu," povedal o novej skladbe jej autor Edo Klena.

 

Klip k nej vznikol rýchlo v domácich podmienkach a výrazne tak podporil nový význam skladby.

 

Počas tohto obdobia ešte Edo stihol nakrútiť klip k skladbe Zabili DJ. Je to posledný klipový návrat k úspešného minuloročnému albumu Vata. 

 

„Nechápte prosím pieseň ako výzvu k likvidácii rôznych púšťačov hudby. Každý má právo na temné fikcie. Dôležité je ich neuskutočniť. Ďakujeme Klubu Wave - Centru nezávislej kultúry v Prešove za priestory pri nakrúcaní a iné, za video a strih Tomášovi Telepákovi a vzácnemu hosťovi Jarovi Janekovi za peknú krídlovku," napísal Edo Klena ku klipu.

 

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Komentáre