text

Časté otázky

Pridané: 08.10.2007 | Pridal: admin

Koľko a ako zaplatím za titul?

Využívanie služby MeToo Videopožičovne si nevyžaduje žiadne členské poplatky. Cena titulov sa pohybuje od 2,- Sk do 49,- Sk. Platba sa uskutočňuje prostredníctvom platobných prevodov alebo platobnou kartou. Všetky platobné transakcie sa uskutočňujú na podstránkach konkrétnych bánk.

Aký je rozdiel medzi streamingom a downloadom (stiahnutím)?

V prípade streamingu sa súbor neukladá na váš počítač. Prezeranie titulu prostredníctvom streamingu sa vyžaduje rýchle pripojenie. Pri downloade (stiahnutí) dochádza k stiahnutiu titulu na váš počítač. Odporúčame možnosť download.

Ako dlho si môžem prezerať film?

V prípade downloadu (stiahnutia) máte po zaplatení sedem dní na to, aby ste si film prvýkrát spustili. Po prvom spustení vám začína plynúť 24-hodinová lehota, prípadne 48 hodinová, počas ktorej si film môžete opakovane prezerať a zastavovať.

Prečo je výhodné používať na sťahovanie titulov program „MeToo downloader" ?

Dôvod je veľmi jasný. Pri kvalite našich sietí sa filmy budú do počítača sťahovať od pár desiatok minút do pár hodín. Ak si dáte film ukladať do počítača v čase vášho voľna, čo je logické, tak po dlhšom čase môžete zistiť, že ukladanie nebolo úplné, keďže sa prerušilo spojenie. Určite to zažívate často. A v takom prípade musíte sťahovanie a ukladanie filmu opakovať úplne od začiatku, čo je veľmi nepríjemné. Ak budete používať náš MeToo Downloader, pri prerušení spojenia nájdete v MeToo Downloaderi popísaný stav, aká časť filmu bola uložená (to čo bolo uložené sa zachovalo) a v sťahovaní a ukladaní budete len pokračovať - čo je neporovnateľne príjemnejšie, ako začínať odznova.

Prečo sú videá chránené?

Všetky tituly, ktoré máme v ponuke sú chránené produktom spoločnosti Microsoft Digital Rights Management. Poskytovanie digitálneho obsahu v internete podlieha špecifickým ochranným mechanizmom, keďže riziko ich zneužitia je vysoké. Z právneho hľadiska ide o ochranu duševného vlastníctva.

Aké sú moje užívateľské práva?
Vydaním licencie má každý užívateľ právo na prezeranie zvoleného obsahu po dobu dvadsiatich štyroch hodín. Obsah si môže prezrieť na počítači, na ktorý bol stiahnutý. Užívateľovi nie je povolené daný obsah kopírovať a napaľovať.

Film si neviem stiahnuť z dôvodu nevhodnej IP adresy. Kde nastala chyba?

Ak sa Vám po prihlásení na portál v okne kde je uvedené vaše užívateľské meno a okrem iného aj vaša IP adresa, objaví text: „vaša IP adresa je mimo územia ČR/SR" a vy ste si istý, že to tak nie je (pretože počítač na ktorom ste sa prihlásili je na území ČR/SR), ihneď nás o tom informujte na adrese: metoo@metoo.sk. Napíšte nám IP adresu na ktorej ste prihlásený, a my po overení pridáme túto adresu do zoznamu IP adries.

Neviem úspešne vykonať platbu. Kde nastala chyba?

Musíme upozorniť, že platobný systém VÚB banky (VÚB Platby) a Slovenskej sporiteľne (SporoPay) nám negenerujú po vašom zaplatení avízo o vašej platbe v požadovanej podobe. Výsledkom je, že sme upozornení na vašu platbu mailom, ktorý musíme ručne spracovať a poslať ďalej, keďže nejde o online systémy. Za následok to môže mať skutočnosť, že portál a licenčný mechanizmus zaeviduje vašu platbu neskôr ako pri iných platobných systémoch, a titul si budete môcť stiahnuť až po určitom čase čas. (cca do 30-tich minút). Boli by sme radi, ak by ste nám napísali, (metoo@metoo.sk) ktorý z platobných systémov uprednostňujete.

Postupujem podľa návodu, no systém mi nechce vydať licenciu. Kde nastala chyba?

Ak si chcete pozrieť film po jeho stiahnutí, odporúčame vám, aby ste po uložení filmu do vášho počítača počkali určitú dobu (niekoľko minút), a až potom si ho otvorili a spustili proces prideľovania licencie. Ak to urobíte ihneď po uložení filmu, môže sa objaviť oznam error a licencia vám nebude vydaná. Ak by sa tak stalo, postup, prosím, zopakujte (otvorenie súboru v Media Playeri) neskôr.

Dôvodom nevydania licencie v prípade ak ste postupovali podľa nášho návodu môže byť uplynutie 7-dňovej lehoty a film si už pozrieť nemôžete, aj keď ste za neho zaplatili. Ak by ste boli presvedčený, že platba prebehla korektne, a 7-dňová lehota neuplynula alebo sa pri licencovaní objavil nejaký oznam error, v tomto prípade Vás poprosíme o zaslanie Vašich údajov (meno, e-mail, licenčný kód) obratom na našu mailovú adresu metoo@metoo.sk, aby sme čo najskôr mohli zistiť, čo sa udialo.

Ako zistím kedy mi vyprší pre daný titul licencia?

Ak máte zaplatených viacero filmov a každý je v inom štádiu (jeden je len uložený a plynie 7-dňová lehota, druhý už má vydanú licenciu a plynie 24-hodinová lehota...) a stratili ste prehľad o stave svojich filmov, kliknite  v sekcii Moje too na "Moje filmy" a zobrazí sa stav vašich filmov.

Mám záujem o tituly zo sekcie Adult (pre dospelých) no systém mi neumožní nákup. Prečo?

V prvom rade vás upozorňujeme na Vek. Všimnite si vo Vašom profile že prednastavený vek je "Menej než 18 rokov". Ak máte viac ako 18 rokov, zmeňte toto nastavenie. Tí z vás, ktorí majú menej ako 18 rokov si toto nastavenie ponechajú a nebudú mať prístup k tzv. adult titulom. Registrácia s nastavením veku je nemenná. Nastavenie veku nie je možné u užívateľa zmeniť. Ak u užívateľa dôjde k zmene veku z "Menej než 18" na "Viac než 18", musí sa užívateľ registrovať opäť pod iným užívateľským menom, heslom a emailovou adresou.

Aký formát, prípadne akú kvalitu majú filmy
Filmy MeToo videopožičovne sú vo formáte .wmv v dvoch kvalitách - 800 kbit/sek („Low") a 1500 kbit/sek („High").

Ako dlho bude trvať stiahnutie vybraného titulu?

Čas za aký sa vybraný titul stiahne na počítač závisí od rýchlosti Vášho pripojenia, vybranej kvality titulu (low alebo high) a minutáže daného titulu. Pre lepšiu orientáciu pridávame tabuľku:

Veľkosť súboru: 701 MB

Rýchlosť pripojenia / čas stiahnutia (hod:min:sek)

512 kbps: 03:06:56
1024 kbps: 01:33:28
2048 kbps: 00:46:44
4096 kbps: 00:23:22
(Uvedené hodnoty sú orientačné)

Koľko prenosových dát spotrebuje jedna upútavka alebo film

Na 7-minútový titul v nižšej kvalite - cca. 32 MB.
Na 90-minútový titul v nižšej kvalite - cca. 490 MB.
Na 7-minútový titul vo vyššej kvalite - cca. 64 MB
Na 90-minútový titul vo vyššej kvalite - cca. 980 MB.

Ak chceš, aby bol portál podľa tvojej chuti, napíš nám svoj názor a vytváraj ho s nami. Sme too pre teba!

Tvoj MeToo tím

Vytlačiť Obľúbené Poslať Facebook Digg it Delicious Vybrali.sme

Súvisiace články

Komentáre